Cтруктура предметних тестів НМТ не зміниться порівняно з 2023 роком
НМТ-2024: ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ
Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році заплановано провести протягом 14 травня — 19 липня. Такий період визначено наказом Міністерства освіти і науки України.
Окрім цього, зазначеним наказом затверджено перелік навчальних предметів, із яких відбудеться тестування. Також передбачено, що НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір. Обов’язкові — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.
Для кожного учасника тестування проходитиме в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, — з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва.
Нагадаємо: раніше ми повідомляли, що Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків НМТ 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.
ЗНО чи НМТ: що складатимуть абітурієнти у 2024 році
У 2024 році абітурієнти швидше за все знову складатимуть НМТ. До ЗНО у такому форматі, як раніше, в Україні радше не повернуться.
Очільник комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак уточнив: найбільша проблема – логістика: як довезти та зберегти тести. Зокрема, у прифронтових зонах.
ЗНО чи НМТ: що складатимуть абітурієнти у 2024 році
За словами Бабака, якщо випускники складатимуть ЗНО у паперовій формі, мають робити це усі одночасно. Але якщо лунатиме повітряна тривога, це ускладнить завдання. Тож, імовірно, у 2024 році абітурієнти знову складатимуть НМТ.
У якій формі він буде – побачите, бо все динамічно змінюється. Якщо минулого року вперше у нас був НМТ з трьох дисциплін, які були однаковими для всіх, то цього року ми пішли за програмою "2+1" для того, щоб можна було обрати предмет для спеціальності,
– уточнив Бабак.
І додав, що після закінчення війни в Україні швидше за все не повернуться до ЗНО у попередньому форматі. На сьогодні НМТ – електронний замінник ЗНО.
Хочемо, щоб до 1 вересня 2023 року всім був зрозумілим алгоритм вступу на наступний рік і формат проведення НМТ. Щоб усі мали час підготуватися,
– додав очільник Освітнього комітету ВРУ.
І повідомив, що до 2027 року весь формат ЗНО планували перевести в електронну форму. Згодом можуть запровадити змішаний формат, коли ДПА може бути у формі НМТ.
ДПА для учнів 9, 11 класів має відбуватися у форматі НМТ, переконаний нардеп. Тобто до закінчення школи "у дитини буде НМТ з чотирьох дисциплін, а при вступі буде враховуватися НМТ + одна чи дві спеціалізовані дисципліни для якоїсь конкретної спеціальності".
Зараз триває активне обговорення альтернативних моделей складання тесту.