Річний звіт роботи за 2022 – 2023 навчальний рік
Дібрівського ліцею - ЗЗСО І – ІІІ ступенів Хмелівської сільської ради Роменського району Сумської області
Адміністрація ліцею у своїй діяльності протягом звітного періоду
керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Роботу закладу представлено за результатами комплексного самооцінювання відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:
- Освітнє середовище закладу освіти;
- Система оцінювання здобувачів освіти;
- Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;
- Управлінські процеси закладу освіти.
РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Освітній процес у Дібрівському ліцеї – закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2022 року та тривав по 31 травня 2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2022 року по 23грудня 2022 року; ІІ семестр з 09 січня по 31 травня 2023 року. У зв’язку з пандемією та введенням воєнного стану освітній процес здійснювався із застосуванням технологій дистанційного навчання - з 01 вересня по 09 вересня 2022 року з 12 вересня по 11 листопада 2022 року – змішане навчання; з 12 листопада 2022 року – очна форма навчання.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Адміністрація постійно працює над його оновленням та покращенням.
Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями, пандус ще не облаштовано, відсутні спеціальні підйомники.
Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотраспорту, на території закладу немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Територія закладу є достатньо озелененою.
Навчальні приміщення початкової школи (навчальні кабінети, допоміжні
приміщення, туалетні кімнати) знаходяться на І поверсі приміщенні.
Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини ).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної та актової зали.
Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, у навчальних кабінетах є графік провітрювання.
Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.
Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу. В приміщенні для приготування їжі дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв.
Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:
- 89% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 11%, відповіли, що не дуже.
- 96% зазначили, що їм комфортно у школі, 4% відповіли, що не дуже комфортно.
Заклад освіти підключений до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком глобальної мережі Інтернет школа отримала необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет стала доступною у всіх кабінетах школи, крім того у фойє закладу, зонах рекреації, коридорах відкрита «гілка» безкоштовного WІ-FІ, яку учні використовують для пошуку необхідної інформації з власних ґаджетів. А у всіх навчальних кабінетах інтернет та WІ-FІ працюють за допомогою іншої закритої «гілки», призначеної для проведення занять у аудиторіях. Це рішення дозволило уникнути перевантаження мережі у навчальному закладі та одночасно зробило доступною для всіх дітей мережу Інтернет. Учні, які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету дома, спокійно можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних ґаджетів. Важливою умовою функціонування безпечного освітнього середовище є наявність безпечного контенту, який запобігає доступу учнів до заборонених сайтів.
Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні учні 6-8 класів відвідали захід «Школа без булінгу». На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу.
Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.
У 2022/2023навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.
У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на виховних годинах . Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В навчальному закладі оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2022/2023навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.
У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.
Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2022/2023навчальний рік, ми можемо стверджувати, що випадки травм знизилися. З вересня 2022 року по травень 2023 року не було зафіксовано жодного випадку травм під час освітнього процесу та побутового характеру.
У 2022/2023 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.
Протягом 2022/2023 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі, на класних батьківських зборах.
Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО та учасників бойових дій. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-4-х класів, діти-сироти, під опікою, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), діти учасників АТО та учасників бойових дій.
Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів 7-х, 9-х класів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні. Проводилася зустріч учнів 9-х та 11-х класів з працівниками
служби Центру зайнятості та представниками ВУЗів для орієнтування у виборі професії за сучасних умов.
Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.
З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по школі учнів 7-11 класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:
- класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування по школі, не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;
- класним керівникам 1-4 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по школі»;
- класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у школі, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.
Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2022/2023 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2022/2023 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів «Основ здоров‘я» у 4-9-х класах; предмета – Захист України у 10-11-х класах.
Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту .
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.
Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню для учнів 1-4 класів під час ГПД –полуднем. Гаряче харчування учнів відбувається згідно графіку у їдальні. За необхідності, діти забезпечуються дієтичним харчуванням. Щоденний контроль за організацією харчування учнів 1-11 класів здійснюється медичною сестрою, черговим класоводом та класним керівником. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення Хмелввської сільської ради.
Категорія |
К-ть учнів |
Примітка |
1-4 класи |
27 |
|
Малозабезпечені |
4 |
|
Діти – учасників бойових дій |
10 |
|
ВПО |
4 |
Навчальний заклад укомплектований штатом кухарів та підсобним робітником. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок бюджетних коштів. Протягом року адміністрацією закладу та органами громадського самоврядування здійснювалися перевірки організації та якості харчування.
Необхідними складовими процесу організації харчування у закладі є:
- видання відповідних наказів;
- затвердження списку дітей пільгової категорії;
- відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;
- приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості;
- складання меню-розкладу;
- виготовлення страв;
- проведення реалізації готових страв;
- ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків; дітей , які потребують дієтичного харчування;
- контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;
- інформування батьків під час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.
Продукти харчування та продовольча сировина надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, та за кошти батьків здійснюється класними керівниками, які вчасно повідомляють про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування.
В шкільній їдальні не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю не за призначенням.. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно акту та журналу обліку харчування.
РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
На закінчення 2022/2023 навчального року у початкових класах закладу освіти навчається 27 учнів, у 5-9 класах – 33 учні, у 10-11 класах – 12 учнів.
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2022/2023 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів за 2022/2023 навчальний рік.
За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023навчального року із 72 учнів 1-11 класів:
- 27 учнів 1-4 класів оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;
- 56 учнів переведено на наступний рік навчання;
- 16 учнів випущено зі школи;
- не атестованих учнів немає.
Плідною роботою педагоги освітнього закладу добилися таких навчальних досягнень серед учнів 5-11 класів, що 1 з вихованців має знання на початковому рівні.
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.
Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження вивчення профільних предметів в старшій школі. Так у 10-11 класі запроваджений філологічний профіль.
Мережа класів
Адміністрацією та педагогічним колективом процес у Дібрівському ліцеї – закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі.
Структура контингенту |
Навчальний рік |
|
Поточний 2022- 2023 н.р. |
Попередній 2021– 2022 н.р. |
|
Кількість учнів |
72 |
70 |
Загальна кількість класів: |
10 |
9 |
Середня наповнюваність класів у 2022/2023 навчальному році становить 6,5 особи. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2022/2023 навчальному році були:
- організація обліку дітей та підлітків на території обслуговування;
- спільна робота з ДНЗ;
- контроль відвідування учнями навчальних занять;
- функціонування гуртків;
- індивідуальна робота з учнями та батьками;
- надання закладом якісної освіти.
Аналіз причин руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини або пов’язані з переїздами.
Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.
Робота з обдарованою молоддю
У 2022/2023 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми, втілювались у життя заходи щодо реалізації програми «Обдарована дитина».
Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси.
Упродовж чотирьох років організації навчальної та виховної діяльності ми стали свідками того, що українська система освіти активно реформується, щоб відповідати світовим тенденціям, потребам економіки, а також сучасним особистісним і суспільним запитам.
У навчальному році, що минув, освітня діяльність початкової школи була спрямована на реалізацію вимог Концепції державної політики в сфері освіти «Нова українська школа». Діяльність педагогів знайшла своє відображення у застосуванні методик компетентісного та інтегрованого навчання, практично-діяльнісних та дослідницьких підходів, дотриманні принципів дитиноцентризму та безпечності організації освітнього середовища.
Випускники 4-х класів у повному обсязі пройшли адаптаційно-ігровий та основний етапи навчання в Новій українській школі; у якій приємно навчатися, адже вона надає не лише знання, але й навчає здобувачів освіти застосовувати їх у повсякденному житті.
Відстеження особистісного розвитку дитини та хід опановування нею навчальним досвідом, як основою компетентностей, здійснювалося шляхом упровадження системи формувального оцінювання. Використання такої форми оцінювання дозволяє відстежувати особистісний поступ кожної дитини, хід опановування нею змістом навчального матеріалу та вибудовувати індивідуальну освітню траєкторію розвитку особистості.
В кінці навчального року, за рішенням педагогічної ради, підсумкове оцінювання для учнів 1-4 класів є вербальним.. За результатами підсумкового оцінювання усі здобувачі школи І ступеня переведені на наступний рік навчання.
На кінець 2022/2023 н.р. в основній та старшій школі навчалося 45 учнів, із яких 0 на високому рівні, 19 (27%) на достатньому рівнях. 25 ( 18 %) – на середньому рівні, 1 ( 1,4%) на низькому рівнів.
Не зважаючи на виклики сучасності у 2022/2023 навчальному році здобувачі освіти були активними учасниками позашкільної освітньої, приймали участь у різноманітних конкурсах, акціях, змаганнях. Маємо такі результати:
№з\п |
П.І.Б, учня |
Досягнення |
1 |
Дудка Софія Миколаївна |
Обласний етап Всеукраїнської виставки – конкурсу декоративно – ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» - II місце II етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочний). Номінація «Різдвяний янгол» - I місце II етап Всеукраїнського мовно – літературного конкурсу ім. Т. Шевченка в онлайн – режимі - III місце II етап XXII Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика - I місце |
2 |
Костюченко Аліна Дмитрівна |
Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» - II місце II етап Всеукраїнської виставки - конкурсу «Український сувенір» (заочний). Номінація «Художні вироби з тканини» - I місце Обласний конкурс творчо обдарованих дітей і підлітків «Чарівні барви Сумщини» - І місце (територіальний етап) ІІ місце (обласний етап) Обласний конкурс – фестиваль родинних гербів « Я . Родина. Україна» І місце – територіальний етап, ІІ місце – обласний етап |
3 |
Кривогуз Яна Миколаївна |
Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» - I місце (територіальний етап) Обласний етап Всеукраїнської виставки – конкурсу декоративно – ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» - III місце (територіальний етап) Обласна виставка декоративно-ужиткового мистецтва « Знай і люби свій край» – І місце (територіальний етап) |
4 |
Счастлівцева Дар’я В’ячеславівна |
Обласний етап Всеукраїнської виставки – конкурсу декоративно – ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» - II місце (територіальний етап) II етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочний). Номінація «Сувенір» - IӀ місце (територіальний етап) |
5 |
Штанько Каріна Валеріївна |
Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» - I місце (територіальний етап) |
6 |
Щербань Владислав Ігорович |
II етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочний). Номінація «Різдвяний янгол» - I місце (територіальний етап) |
7 |
Щербань Яна Ігорівна |
II етап обласного конкурсу дитячого малюнку «Я люблю свій рідний край» Казки мого дитинства - I місце (територіальний етап) |
8 |
Дудка Валерія Миколаївна |
II етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочний). Номінація «Різдвяний янгол» - II місце (територіальний етап) |
9 |
Світенко Любов Вікторівна |
II етап обласного конкурсу дитячого малюнку «Я люблю свій рідний край» Казки мого дитинства - III місце (територіальний етап) |
10 |
Притика Ганна Віталіївна |
II етап обласного конкурсу дитячого малюнку «Я люблю свій рідний край» Казки мого дитинства - II місце (територіальний етап) |
11 |
Картава Олександра Миколаївна |
II етап обласного конкурсу дитячого малюнку «Я люблю свій рідний край» Казки мого дитинства - II місце (територіальний етап) |
12 |
Місюра Вікторія Сергіївна |
II етап Всеукраїнського мовно – літературного конкурсу ім. Т. Шевченка в онлайн – режимі - III місце II етап XXII Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика - II місце |
13 |
Лойкова Неллі Аркадіївна |
II етап XXII Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика - I місце |
14 |
Карпенко Назар Олександрович |
Обласний фестиваль - конкурс родинних гербів «Я. Родина. Україна» - І місце (територіальний етап) ІІ місце (обласний етап) |
15 |
Колєснік Дмитро Андрійович |
Всеукраїнський дистанційний конкурс «Я люблю Україну» (організатор Благодійна організація Kids) - І місце (Дует «2D) |
16 |
Шеремет Артур Сергійович |
Обласний фестиваль юних майстрів бісероплетіння « Веселка творчості» І місце (територіальний етап), ІІ місце ( обласний етап) |
17 |
Шестопал Анатолій Богданович |
Обласний заочний конкурс малюнків « Українська родина – міцна і єдина» - ІІ місце (територіальний етап) |
18 |
Карпенко Анастасія Олександрівна |
Краєзнавча конференція учнівської молоді « Герої сучасності серед нас» - ІІ місце (територіальний етап), 2021 рік |
19 |
Команда « Драйв» |
Конкурс літературно – музично – спортивних міні – композицій обласного етапу Всеукраїнського фестивалю – конкурсу « Молодь обирає здоров’я» - І місце (територіальний етап), ІІ місце – обласний етап |
20 |
Мехур Людмила Миколаївна Бойко Наталія Анатоліївна |
Краєзнавча конференція учнівської молоді « Герої сучасності серед нас» в межах соціально – освітнього національно – патріотичного проекту « Голос крові: ми – Українці» - І місце (територіальний етап), |
21 |
Команда учнів 5 – 7 класів |
І етап Всеукраїнського фізкультурно – оздоровчого заходу серед учнів « Cool Games» серед команд закладів загальної середньої освіти Хмелівської сільської ради – І місце |
22 |
Команда дівчат 9-11 класів |
Змагання з волейболу серед команд закладів загальної середньої освіти Хмелівської сільської ради – ІІ місце. |
23 |
Команда учнів |
Змагання з настільного тенісу серед команд закладів загальної середньої освіти Хмелівської сільської ради – ІІ місце. |
24 |
Команда юнаків 9 – 11 класів |
Змагання з волейболу серед команд закладів загальної середньої освіти Хмелівської сільської ради – І місце. |
25 |
Команда учнів |
Змагання з настільного тенісу серед команд закладів загальної середньої освіти Хмелівської сільської ради – ІІІ місце. |
26 |
Мехур Людмила Миколаївна |
Змагання з настільного тенісу серед дівчат закладів загальної середньої освіти Хмелівської сільської ради – І місце. |
27 |
Ганич Олексій Андрійович |
Змагання з настільного тенісу серед юнаків закладів загальної середньої освіти Хмелівської сільської ради – ІІІ місце. |
28 |
Педагогічний та учнівський колектив закладу |
Онлайн – конкурс святкових композицій « Великоднє диво» серед закладів освіти та культури Хмелівської сільської ради - приз глядацьких симпатій. |
РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Протягом 2022/2023 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою у наступних методичних об’єднаннях:
- предметів суспільно-гуманітарний циклу;
- предметів природничо-математичного циклу;
- початкових класів;
- класних керівників.
Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:
-
- виконання Державних стандартів освіти;
- вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
- опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2022/2023 навчальному році;
- методика організації та проведення сучасного уроку;
- використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;
- формування предметних компетентностей в учнів;
- робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах;
- вивчення передового педагогічного досвіду вчителів міста, області.
Робота методичних об’єднань була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.
Науково-методична рада закладу забезпечувала планування, керівництво та аналіз методичної роботи протягом року. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення передового досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у роботі методичних об’єднань, семінарах, виконанні особистих творчих планів.
Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих тижнів учителів, які атестуються.
Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.
Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.
Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:
• недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;
• кожне методичне об’єднання автономне у своїй роботі й практично не пов’язане з роботою інших методичних об’єднань;
• недостатня роль голів методоб’єднань в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі в міських та обласних етапах учнівських олімпіад, конкурсах різних рівнів;
• педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;
• потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у конкурсі «Учитель року».
Виховна робота
В основу організації системи виховної роботи навчального закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, взаємодію МАН, широкої мережі гуртків, факультативів, спортивних секцій, музичної школи, учнівського самоврядування. З метою виховання самосвідомості майбутнього громадянина України та забезпечення повноцінного розвитку школяра, розумового, естетичного, фізичного виховання у закладі освіти діяли 1 спортивний гуртки
У цих гуртках розвивають свої творчі та інші здібності 164 учні, що становить практично 50% від загальної кількості учнів школи. Гуртківці є активними учасниками всіх шкільних та позашкільних заходів. Так, наприклад, члени гуртків творчого спрямування беруть активну участь у заходах пов’язаних з творчістю, а члени спортивної секції – в усіх спортивних змаганнях серед учнів школи, міста, області. В школі створено умови для участі обдарованих дітей у науковому, творчому, спортивному житті школи, району, області, України. Досягнення учнів школи постійно висвітлюються на веб-сайті навчального закладу та в соціальних мережах.
Впродовж 2022/2023 н. р. за участю учнів школи та гуртківців проводилася низка шкільних та міських (заочних) конкурсів і заходів згідно із планом проведення навчально-виховних заходів та плану виховної роботи закладу освіти на 2022/2023 н .р.
Серед проведених традиційних шкільних заходів є: День знань (01.09), День фізичної культури і спорту в рамках якого проведено лінійку до відкриття Олімпійського тижня, Олімпійські уроки, виставку малюнків та флешмоб (11.09), свято осені (17.09), флешмоб до Міжнародного дня Миру (21.09), День партизанської слави (22.09), загальношкільні заходи до Дня працівників освіти (02.10), традиційні вітання вчителів-пенсіонерів в рамках відзначення Дня людей похилого віку (02.10), написання Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності до Дня української писемності та мови (09.11), заходи та флешмоби до Дня Гідності і Свободи (20.11), загальношкільний виховний заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (27.11), акція «Запали свічу» (27.11), лінійка до Дня збройних сил України (04.12), привітання ліквідаторів до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (14.12), загальношкільне свято до дня Святого Миколая (19.12), новорічні розваги (21-31.12), захід до Дня Соборності України, акція «Ланцюг єднання» (22.01), виховний захід до відзначення Дня Героїв Крут (29.01), пошта Святого Валентина до Дня усіх закоханих (14.02), виховний захід до Дня Героїв Небесної Сотні (20.02), літературна композиція до Міжнародного дня рідної мови (21.02), день учнівського самоврядування до Міжнародного жіночого дня (06.03), Шевченківські читання та виховні заходи до відзначення дня народження Т. Г. Шевченка (09.03). Традиційно у нашому навчальному заході ми також відзначаємо Міжнародний день пам’яті Чорнобиля (26.04), День пам’яті та примирення (08.05), День вишиванки (19.05) та День Матері (07.05), Свято останнього дзвоника ( 31.05), Міжнародний день захисту дітей (01.06) та (14.06).
Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів. Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі. З метою виховання поваги в учнів до традицій українського народу в школі проведено українознавчі заходи: народні обрядові свята.
У навчальному закладі працює 1 група продовженого дня, чисельність 27 учні. Розроблено режими роботи, які виконуються вихователем.
Вихователь ГПД працює над створенням умов для повноцінного розвитку особистості молодшого школяра через комплексний системний підхід до організації виховання, навчання, розвиток та збереження здоров’я учнів, проводить розвивальні та спортивні ігри, спостереження за природою під час прогулянок, проводить виховні заходи.
Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор.
Діяльність учнівського самоврядування в 2022/2023 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».
Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були:
- використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів школи;
- виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів;
- формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки;
- значення особистості (у шкільному та громадському житті);
- підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами району;
- вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.
Представники учнівського самоврядування були активними учасниками
всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно Статуту, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тої чи іншої комісії чи міністерства.
Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2022-2023 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.
РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Всім зрозуміло, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.
У закладі освіти затверджено стратегію його розвитку. Освітня програма закладу освіти складена з урахуванням профільності навчання, побажань учнів та їх батьків та можливостей закладу освіти.
Звісно, матеріальна база закладу бажає бути кращою у забезпеченні дотримання вимог універсального дизайну, доукомплектації комп’ютерного класу (мікрофони, камери для дистанційної роботи), поповнення спортивного інвентаря, обладнання класних приміщень меблями, інтерактивним обладнанням, тощо. Тому для нас важлива позиція засновника: чи може сільська рада забезпечити те, що ми плануємо.
Членами творчої групи закладу освіти розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, яке ще потребує вдосконалення (2022 -2025);
- до процесу забезпечення внутрішньої системи якості освіти залучено педагогічних працівників, про що за результатами анкетування повідомили 50% педагогів відповідно;
- дане питання обговорюється з 2020 року на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, враховується при складанні річного плану роботи, враховуючи технічну спроможність закладу, фактичну мережу згідно території обслуговування та кошторис закладу освіти.
Річний план є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року. Він розроблений відповідно до освітньої програми, що визначає напрями діяльності і розвитку закладу освіти. Крім того, розроблено плани методичної, виховної роботи, психолого-педагогічного семінару, методичних об’єднань та інші.
Аналіз виконання річного плану здійснюється за напрямами, які визначаються закладом освіти з урахуванням вимог законодавства (частина 3 статті 41 Закону України «Про освіту»). Результатом такого аналізу є відповідні управлінські рішення, які затверджуються наказами керівника та враховується дотримання їх виконання. До розроблення річного плану роботи залучають представників від педагогічного колективу, учнів, батьків. При підготовці річного планування враховується зміст освітньої програми закладу освіти. Річне планування охоплює всі напрями функціонування та розвитку закладу. Завдання річного плану є зрозумілими для учасників освітнього процесу, з виконанням річного плану проблем немає. Щорічно здійснюється аналіз виконання річного плану минулого навчального року та результати цього аналізу враховано під час складання плану поточного року.
Керівництво закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників закладу, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію. Забезпечення умов роботи закладу значною мірою залежить від рівня його фінансування з боку засновника та від того, наскільки раціонально використовуються наявні фінансові та інші ресурси. Відповідно до частини 2 статті 25 Закону України «Про освіту» керівник несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.Згідно частини 6 статті 25 Закону України «Про освіту» засновник закладу освіти зобов’язаний забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази (будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності) закладу освіти, його матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог державних стандартів, ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо зобов’язаний забезпечити засновник цього закладу (частина 3 статті 37 Закону України «Про повну загальну середню освіту») Обов’язок дбати про стан та розвиток матеріально-технічної бази, вимагає також звертатися до засновника із пропозиціями щодо належного фінансового та матеріально-технічного забезпечення закладу. Тому керівництво закладу постійно вживає заходи щодо покращення матеріально-технічної бази закладу освіти, подаючи до управління освіти заявки щодо закупівлі необхідного обладнання для забезпечення та організації освітнього процесу.
Фінансово-господарська діяльність. Будівля школи прийнята в експлуатацію 51рік тому. Керівництво разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтримання її в робочому стані.
Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Учасники освітнього процесу отримують відкриту та повну інформацію про те, які проблеми виникають у закладі – і як вони вирішуються. Накази, розпорядження, вказівки, рекомендації адміністрації, які стосуються діяльності закладу, добре підготовлені та обґрунтовані. Кожен учасник освітнього процесу знає, чим саме визначається необхідність того чи іншого рішення – і які наслідки це рішення матиме.
У закладі освіти забезпечується доступ учасників освітнього процесу, представників місцевої громади до спілкування з керівником закладу освіти (особистий прийом, звернення, використання сучасних засобів комунікації тощо).Керівник закладу вчасно розглядає звернення учасників освітнього процесу та вживає відповідних заходів реагування.
Учасники освітнього процесу мають можливість впливати на прийняття управлінських рішень (вчителі – на засіданнях педагогічної ради, на нарадах при директорові тощо; учні на засіданнях учнівського самоврядування, шляхом анкетування; батьки – на батьківських зборах, шляхом анкетування).
Інформування закладом освіти учасників освітнього процесу та громади про свою діяльність є критично значущою складовою управлінського процесу.
Заклад освіти забезпечує змістовне наповнення та вчасне оновлення інформаційних ресурсів закладу (інформаційні стенди, вебсайт закладу освіти, сторінки у соціальних мережах тощо).
Інформаційна відкритість забезпечується наявністю у закладі освіти майданчиків для інформування учасників освітнього процесу: повідомлення на сайті закладу освіти, на сторінках соцмереж Facebook, у батьківських групах Viber, Messenger. Теlegram. За результатами анкетування батьків, учнів та вчителів щодо інформаційного забезпечення, особливо під час навчання з використанням дистанційних технологій: переважна більшість поінформована з питань навчання та виховання здобувачів освіти. Проблеми виникають лише через погану мережу Інтернет та/чи певну кількість користувачів, телефони, які мають малий об’єм пам’яті.
У закладі освіти укомплектовано кадровий склад, відсутні вільні вакансії.
Освітній процес забезпечують 17 педагогів, із них вищу кваліфікаційну категорію мають 3 педагоги, першу – 9, другу – 3, спеціаліст – 2.
У ході атестації педагогічних працівників було проведено тижні педагогічної майстерності вчителів, де педагоги демонстрували свої надбання, ділилися досвідом роботи з колегами.
Адміністрація навчального закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік. Планові курси педагогічні працівники проходять на базі ОІППО, педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Едера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
Всі педагогічні працівники закладу освіти, які працюють за фахом, мають відповідну освіту та професійну кваліфікацію. Керівник і педагогічна рада закладу освіти створюють умови для постійного підвищення кваліфікації, атестації, сертифікації педагогічних працівників.
Можна твердити, що у закладі створено умови для підвищення кваліфікації та безперервного професійного розвитку педагогічних працівників.
Організацією освітнього процесу в закладі, роботою вчителів, оцінюванням навчальних досягнень за результатами анкетування батьків: 30% переважно задоволені, 70 % задоволені повністю.
За результатами анкетування учнів: переважна більшість здобувачів освіти вважають, що вчителі підтримують їх, вірять в них та їх успіхи, поважать їх, на прохання допомагають учням з питань, які для них незрозумілі тощо.
Керівник і педагогічна рада закладу відповідно до своїх повноважень застосовують заходи матеріального і морального заохочення до педагогічних працівників.
Ефективна робота педагогічних та інших працівників закладу освіти можлива лише за умови якісної мотивації до професійної діяльності. У цьому навчальному році педагогічні працівники закладу отримали щорічну грошову нагороду (премію).
Загалом педагогічні працівники задоволені мотивацією в закладі освіти.
Постійний професійний розвиток та підтримка власної професійної траєкторії кожного педагогічного працівника – абсолютно необхідна умова для якісної освітньої діяльності закладу освіти.
Будь-яке управлінське рішення може бути ефективним лише за умови, якщо це рішення базується на своєчасній та достовірній інформації, відповідає потребам закладу та враховує пропозиції тих учасників освітнього процесу, яких воно стосується. Для керівника критично важливо організувати управлінський процес таким чином, щоб весь час «тримати руку на пульсі», контролювати стан справ у закладі, регулярно отримувати інформацію про проблеми та пропозиції щодо можливих варіантів їх вирішення .
Директором закладу освіти організовано комунікацію з учасниками освітнього процесу наступним чином:
Понеділок - нарада при директорові.
Середа – участь в нараді учнівського самоврядування (згідно плану роботи/за потреби) .
Засідання педагогічної ради – згідно річного плану роботи.
Також оприлюднений графік прийому громадян керівником закладу освіти.
Найцінніший спосіб комунікації - особисте спілкування з директором. Звернення учасників освітнього процесу часто бувають особистими та такими, що не бажають бути публічними. Вони стосуються питань навчання, відношення педагогів до учнів, стосунки з однокласниками. Такі ситуації-звернення вирішуємо з психологом, класним керівником, що за результатами анкетування має хороший результат. Є, звісно, деякі випадки, коли проблема чи ситуація не вирішується повністю, але ми над цим працюємо і надалі будемо намагатися кожному, хто буде звертатися за допомогою, порадою тощо.
У пріоритеті для адміністрації закладу освіти на першому місці – учні, далі батьки, педагогічні та непедагогічні працівники, тому управлінські рішення приймаються з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу.
Учасники освітнього процесу мають можливість впливати на ухвалення управлінських рішень шляхом ухвалення колегіального рішення на засіданнях педагогічної ради, загальних зборах колективу, нарадах тощо. Працівники закладу освіти вносять пропозиції в усній та/чи письмовій формі, які активно обговорюються та колегіально приймається рішення.
Основою створення у закладі освіти умов для якісної освіти є послідовне запровадження та підтримка керівництвом закладу педагогіки партнерства між усіма учасниками освітнього процесу. У закладі освіти активно працює учнівське самоврядування. Адміністрацією закладу освіти у 2022 - 2023 н.р. залучено учнівське самоврядування до розроблення важливого документу закладу освіти, який визначає його освітню діяльність: «Правил поведінки учасників освітнього процесу».Представники учнівського самоврядування долучені до прийняття важливих рішень у діяльності закладу освіти, але не завжди вони можуть оцінити реальний стан проблем.
Участь у громадському житті є значущим фактором формування у здобувачів освіти активної громадянської позиції, відповідальності за власне життя та за добробут і розвиток своєї громади. Учні ліцею – активні учасники олімпіад та конкурсів різних рівнів, свят, позакласних заходів в рамках декад та Місячників, читацьких вечорів, онлайн-конкурсів.
В основу розпорядку дня та розкладу уроків покладено принцип дитиноцентризму, а отже, вони мають бути максимально зручними для дітей, враховувати їхні вікові особливості.
Робота над розкладом спирається на ретельне опрацювання освітньої програми та річного навчального плану закладу освіти, визначення навантаження кожного педагогічного працівника.
При роботі над розкладом та режимом дня було враховано територію обслуговування закладу, враховано профілі навчання та забезпеченість педагогічними кадрами.
Кожна дитина унікальна, кожна має свої здібності та свій темп опанування навчального матеріалу. У закладі організовано індивідуальне навчання на основі заяв батьків для 2 здобувачів освіти, розроблено індивідуальні навчальні плани.
Керівництвом закладу у відповідності до освітньої програми закладу освіти складено плани індивідуального навчання з врахуванням потреб учнів.
Педагоги закладу в переважній більшості сприяють створенню індивідуальних освітніх траєкторій учнів. Тому можна твердити, що загалом створено умови для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій учнів.
Кожен учасник освітнього процесу зобов’язаний дотримуватися академічної доброчесності. Керівник та інші педагогічні працівники закладу освіти забезпечують дотримання принципів академічної доброчесності відповідно до своєї компетенції (частина 1, 3 статті 43 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).
Керівник закладу освіти, його заступник відповідно до своїх повноважень забезпечують проведення освітніх та інформаційних заходів, спрямованих на формування в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції.
Переважна більшість педагогів стверджують, що у закладі світи інформаційні, освітні заходи, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції проводяться з усіма учасниками освітнього процесу; меншість визначає, що проводяться тільки для здобувачів освіти.
Виходячи з вище сказанного, можна визначити достатній рівень якості освітньої діяльності закладу.